Tel: +98 21 2656 6018

شرکت خدمات مسافرتي، جهانگردي و طبيعت گردی

جمهوری سَنگاپورکشور-شهری در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن سنگاپور است.جنوب شبه جزیره مالایا و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است.

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. موناکو و وکیشن سیتی از بزرگترین شهرهای سنگاپور به حساب می‌آیند. پیش از توافق اروپایی، جایی که الان به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در مصب رودخانه سنگاپور بود. سنگاپور به مهم‌ترین مراکز تجاری و نظامی بریتانیا شده‌است و هم اکنون نیز ارتش بریتانیا وظیفه امنیت ملی این کشور را بر عهده دارد. در فاصله جنگ جهانی دوم سنگاپور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال می‌شود. سرانجام در یک ضد حمله بزرگ که وینستون چرچیل آن را " بزرگترین هزیمت بریتانیاً نامید، سنگاپور در سال ۱۹۴۵ میلادی به انگلستان رسید.هیجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ سنگاپور استقلال خودش را از بریتانیا بدست آورد. این شبه جزیره در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است و یکی از ۴ شهر-کشور کنونی در جهان است. از زمان استقلال در سال ۱۸۱۹، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک‌ترین بندرهای دنیاست. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۲۴ سانتی­متر می‌رسد. از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته‌است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است. سنگاپور، توسط یک جاده ترانزیت با مالزی و دیگر نقاط جنوب شرق آسیا مرتبط است.

alt

 

تابلوی خطر به چهار زبان

مذهب

سنگاپور یک کشور چند مذهبی است.طبق آمار سنگاپور، حدود ۵۱٪ مقیمان سنگاپور(به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر) پیرو مذهب بودایی و تائو هستند.حدود ۱۵٪ چینی‌ها، اوآسیایی‌ها و هندی‌های مقیم این کشور مسیحی اند. (چه کاتولیک، چه پروتستانت و چه دیگر مذاهب مسیحی)مسلمانان شامل ۱۴٪ مالایی‌ها و اغلب از چینی‌ها و هندی‌ها می‌باشند. طبق سرشماری سال ۲۰۰۰ میلادی جمعیت ناچیزی از این کشور پیروان آیین سیک، هندو و... هستند.در سنگاپور مذهب‌هایی نیز ممنوع هستند. برای مثال شاهدان یهوه حق تبلیغ دین خود را ندارند و حتی گاهی اوقات کسی که از خدمت کردن در ارتش خودداری کند به زندان خواهد رفت. حدود ۱۵٪ از جمعیت شناخته شده در سنگاپور نیز پیرو هیچ مذهبی نیستند.

 • حکومت : جمهوری
 • مساحت : ۶۱۶ کیلومترمربع
 • جمعیت : ۴٬۳۵۳٬۸۹۳ نفر (بر اساس آمار ۲۰۰۴)
 • رشد سالانهٔ جمعیت: ۲/۱ درصد
 • پایتخت: سنگاپور
 • زبان : انگلیسی (رسمی)، ماندارین، تامیل، مالایی
 • دین : مسیحی – بودایی اسلام دائوئیسم هندویسم
 • واحد پول : دلار سنگاپور

دانشگاههای سنگاپور

 • دانشگاه صنعتی نانیانگ

دانشگاه صنعتی نانیانگ (به انگلیسی: Nanyang Technological University و به طور خلاصه NTU) با وسعت 200 هکتار و سرمایه گذاری مالی ۹۱۴ میلیون دلار در جنوب غربی کشور سنگاپور واقع شده است. این دانشگاه دارای ۱۱۰۰ عضو هیات علمی، ۳۷۳۹ پرسنل اداری-پژوهشی و ۲۸۹۴۹ دانشجو است که از این تعداد دانشجو ۸۷۴۳ نفر در سطح تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل میباشند. بر طبق آمار رسمی و رتبه بندیهای معتبر بین‌المللی این دانشگاه از برترین‌های دنیا در زمینه‌های مختلف علمی میباشد: -رتبه ۷۳ در کل رشته‌ها و رتبه ۳۳ در علوم مهندسی در رتبه بندی موسسه تایمز در سال 2009 -رتبه ۸ در دنیا از نظر ارجاعات (citations) مقالات علمی ISI در دنیا در علوم مهندسی در سال 2009 در زمینه آموزش و پژوهش دوره دکتری این دانشگاه دارای تبادلات مشترک بین‌المللی با سایر دانشگاه‌های تراز اول جهان است. به عنوان نمونه میتوان اشاره کرد به دوره مشترک دکتری و فوق دکتری این دانشگاه با انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT).

 • دانشگاه ملی سنگاپور
 • دانشگاه مدریت سنگاپور
 • دانشگاه طراحی و مهندسی سنگاپور

مراکز خرید سنگاپور
سنگاپور

نام رسمي كشور سنگاپور، جمهوري سنگاپور و نام بين‌المللي آن سينگاپور است. سنگاپور با 581 كيلومتر مربع مساحت(صدو پنجاه و هفتمين كشور جهان) در نيمكره شمالي ـ نيمكره شرقي، در جنوب شرقي آسيا در كنار تنگه سنگاپور در جنوب كشور مالزي و جزيرة سوماترا (اندونزي) واقع شده است.
براساس آخرين برآورد، جمعيت سنگاپور 2 ميليون و 363 هزار نفر (صدو سيزدهمين كشور جهان) بوده و همه مردم اين كشور شهرنشين هستند. حكومت اين كشورجمهوري است. پايتخت سنگاپور، شهرسنگاپور است ودرحال حاضر ازلحاظ درآمد سرانه اولين كشور منطقه محسوب مي‌شود.
در سنگاپور هر گروه از نژادها و مذاهب, جشنهاي مخصوص به خود را دارند. تقريباً هر ماه از سال شاهد جشنها‌ومراسم با شكوهي هستيم كه همه از‌آن لذت مي‌برند.


alt


اطلاعات مهم و ضروری
رفت و آمد
اتوبوس:
ساعت کار از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه از 90/.دلار سنگاپور تا 80/1 دلار سنگاپور( کرایه دقیق را می توانید از راننده سئوال کنید)

مترو:
ساعت کار از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه از 90/.دلار سنگاپور تا 3 دلار سنگاپور
یک کارت اعتباری با نام ez-link  در تمامی دستگاه های مترو به مبلغ 15 دلار سنگاپور قابل دسترسی است این کارت در تمام اتوبوسهای عمومی قابل استفاده است.

تاکسی:
ساعت کار 24 ساعته
کرایه کوتاهترین مسیر مبلغ 80/2 تا 20/3دلار سنگاپور می باشد که شامل اولین کیلومتر است. سپس به 20/. دلار سنگاپور برای هر 385 متر افزایش می یابد (تا 10 کیلومتر) و برای هر 175 متر(بعد از 10 کیلومتر)کمپانی های مختلف تاکسی کرایه های مختلفی دریافت می کنند.
پس قبل از سوار شدن حتما سئوال کنید.

SIA Hop-on
SIA Hop-on یک اتوبوس توریستی خاص با تهویه مطبوع است که مسافرینش را به سواری اطراف شهر و گردش در Sentosa Island Resort می برد این اتوبوس به فروشگاه ها, رستورانها و فضا های فرهنگی و تفریحی سر میزند و در کنار بازارهای اصلی , هتلها و مکانهای مهم توقف می کند.همچنین به Chinatown,Littleindia و Arab Street نیز میرود.مسافرین میتوانند از اتوبوس پیاده شده و دوباره سوار شوند.در شهر اتوبوسها هر روز از ساعت 9 صبح تا 8 شب هر 30 دقیقه یکبار حرکت می کنند.
کرایه بزرگسال 12 دلار سنگاپور و کودکان 6 دلار سنگاپور
بلیط ها در کیوسکهای مربوطه به فروش می رسد.بازدیدکنندگان در SIA Singapore Holiday به صورت
رایگان و مسافرانی که با پرواز Singapore Airline یا Silk Air آمده اند برای هر سفر 3 دلار سنگاپور می پردازند.


alt
 

مسائل مالی

دستگاههای تبدیل کنده پول در فرودگاه Changi در بیشتر مراکز خرید جاده Orchard و محدوده های شهری دیگر یافت می شوند, و اغلب قیمت هایی هم طراز با بانکها یا ارزانتر از آنها دارند.


G.S.T مالیات بر خرید به مسافران
7% از مالیات خدمات و کالاها در سنگاپورجمع آوری می شود.به عنوان یک توریست می توانید مبلغ G.S.T را که هنگام خرید پرداخت می کنید در زمان بردن آنها به خانه پس بگیرید. بازپرداخت G.S.T
باید از طریق اداره بازرگانی سنگاپور در فرودگاه Changi قبل از ترک شما از مسیر هوائی تصدیق شود که برای مسیرهای زمینی و تورها لازم نیست. G.S.T می تواند در آژانسهای مرکزی بازپرداخت شود یا توسط برخی از فروشندگان انجام گیرد.  البته از قبل باید از فروشنده سئوال بفرمایید.

2 آژانس مرکزی استرداد وجود : Global Refund  و Premier Tax Free
مراحل باز پرداخت G.S.T قبل از ترک کشور:
1-    در هنگام پرداخت 100 دلار سنگاپور یا بیشتر در یک فروشگاه محل Global Refund  و Premier Tax Free را جویا شوید.
2-    فرم G.S.T را قبل از ترک فرودگاه پر نمایید.
3-    فرم های خود را در کانتر رسیدگی قبل و بعد از مهاجرت در فرودگاه Changi سنگاپور تصدیق نمایید.فراموش نکنید که خریدها و رسیدهای خود را ضمیمه آن نمایید.
4-    مبلغ G.S.T  خود را به صورت نقد , کارت اعتباری یا چکهای بانکی در Global Refund  و Premier Tax Free بر اساس درخواست خود مطالبه نمایید.

مالیاتهای  دیگر
در بیشتر رستورانها 10% سرویس اضافی و 7% GST (مالیات کالا و خدمات ) پرداخت می شود.


فروشندگان خطا کار
بازدیدکنندگانی  که با قیمت های غیر استاندارد مواجه می شوند می توانند با Singapore Tourism board واقع در    Tourism Court1 جاده Orchard 227729 تماس حاصل نمایند.
ارتباطات تلفنی
-    10 دلار سنگاپور برای 3 دقیقه مکالمه با تلفن کارتی یا سکه ای
-    کارتهای تلفن در بیشتر بازارها و هتل ها فروخته می شود.
-    کارتهای اعتباری در تلفن های خاص استفاده می شوند.آب و هوا و تن پوش
لباسهای سبک , راحت و کتان بپوشید تا از نفوذ گرما جلوگیری کند. همواره یک چتر کوچک برای باران های شدید همراه خود داشته باشید. این نوع پوشاک می تواند برای تمام سال در سنگاپور مناسب باشد.

---

جشنها و مراسمي كه با توجه به رخدادهاي سال در كشور سنگاپور برپا مي‌شود عبارتند از:
حج «هاري رايا»

«هاري رايا» سفرحجاج به مكه و مناسك حج است كه همانند مردم كشور ما ايران, عنوان حاجي(Haji) به مرد و عنوان حاجيه (Hajjah) به خانم‌ها اطلاق مي‌شود. به مناسبت اين جشن, گاو، گوسفند و بز قرباني شده و گوشت آن بين فقرا تقسيم مي‌گردد.
روز «وساك»
دراين‌روز, بودايي‌ها طي مراسمي بزرگ،جشن مي‌گيرند كه يادآور تولد بودا و ورود به نيروانا (Nirvana) است . مراسم اين روز با سرود راهب‌ها در هنگام بازديد از معبد براي عبادت و پيشكش كردن هدايا شروع مي‌شود. در اين روز كارهاي سخاوتمندانه شامل آزاد كردن پرنده‌ها و حيوانات از قفس , دادن صدقه به فقرا و اهداي خون جوانان بودايي در بيمارستانها توسط سازمانها ومعابد بودايي انجام مي‌شود.
مراسم، همراه با راهپيمايي مردم با شمع روشن در خيابانها است و مردم بخوبي در مراسم معابد بودايي شركت مي‌كنند.
alt
فستيوال قايق اژدها
در پانزدهم ماه ژوئن به ياد مرگ كوايان (Qu yuan) شاعر چيني قرن چهارم قبل از ميلاد كه در اعتراض به فساد سياسي حكومت, خود را غرق كرده بود, مراسمي بر پا مي‌شود.در اين روز, مردم برنج و گوشت پيچيده شده در برگ بامبو را به رودخانه مي‌ريزند تا ماهيهاي رودخانه از خوردن جسم او صرف‌نظر كنند.
از آن پس تا به حال در سالروز مرگ اين شاعر, مسابقه قايقراني بنام «مسابقه قايق اژدها» در خليج« مارينا » (Marina) برگزار مي‌شود و تيمهاي مختلف از سرتاسر جهان در اين مسابقه به رقابت مي‌پردازند و غرفه‌داران نيز در اطراف خليج به فروش برنج و كالاهاي مختلف مي‌پردازند.
فستيوال روح گرسنه
هفتمين ماه قمري به جشن «روح گرسنه» اختصاص يافته است كه به عقيده مردم, در اين زمان دروازه‌هاي جهنم باز مي‌شوند و روح مردگان آزاد شده به زمين مي‌آيند.
در اين ماه, غذا , دعا و« پول جهنم » براي تسكين ارواح تقديم مي‌گردد. در شامگاه نيز مراسمي مانند اجراي اپراهاي خياباني چين برگزار مي‌شود.
نكته جالبتر اينكه هيچ ازدواج يا سفر خطرناكي , مثل سفرهاي دريايي در اين ماه انجام نمي‌شود.
فستيوال نيمه پائيز
اين فستيوال در ياد بود وطن‌پرستي بنام « سويان زانگ»Shu Yuan Zhang كه طرح براندازي سلسله «يان» (Yuan) را در قرن چهاردهم ريخت, برپا مي‌شود و به گفته برخي, او نقشه خود را به اتفاق شورشياني كه در كيك‌هاي به شكل ماه مخفي شده بودند با موفقيت به اجرا رساند.
از اين‌رو امروزه نانهاي روغني به شكل ماه با لوبيا قرمز و بذر درخت كنار بعنوان هدايا معاوضه مي‌شوند. مردم فانوسها را در هر اندازه و شكلي حمل مي‌كنند.
در سنگاپور باغ چيني‌ها محل مخصوص اين مراسم است.
ديپاولي (Deepavali)
نام مراسم, پيروزي «خوبي» بر «بدي» يا «شيطان» و كنايه‌از افسانه كشتن ظالمانه ناراكاسورا (Narakasura)بوسيله شاه كرشنا Krishna است كه شروع سال نو هندي محسوب مي‌شود.
اين زمان براي جامعه شغلي, زمان تسويه حساب است. هم چنين اعتقاد بر اين است كه روح اقوام در طي جشن به زمين مي‌آيند و چراغهاي نفتي براي راهنمايي و هدايت آنها روشن مي‌شود. در اين مراسم نيز مثل جشنهاي چيني‌ها و مسلمانان از هر نژاد و قومي، دوستان در فضاي باز به ديدار يكديگر مي‌روند. معابد كوچك هندويان و خيابانها با چراغ و وسايل زرق و برق‌دار آذين‌‌بندي مي‌شوند.


alt
دیدنیهای سنگاپور
از نزدیک با اورانگوتان های زیبا و سمور آبی بازیگوش  آشنا شوید, باغ وحش جدید Rain Forest  نمایشگاه بیابانهای استرالیا درمانگاه و مرکز تحقیقات حیات وحش و یک بیمارستان فوق تخصصی حیوانات را مستقیما همین جا در اولین باغ وحش بدون حصار دنیا تماشا کنید.
کوچکترها حتما از سوار شدن بر اسبهای پونی و تماشای باغ وحش حیوانات خانگی لذت خواهند برد.نمایش های روزانه در آمفی تئاتر Show Faundation و جذابیتهای تفریحی دیگر شامل Fragil Forest فیلهای آسیا و ببر سفید به نمایش گذاشته می شوند.

ورودیه:
بزرگسال 16.50دلار سنگاپور
کودکان   8.50  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 8.30 صبح تا 6 بعد از ظهر ( هر روز)
www.zoo.com.sg

ماجراجوئی شبانه
در این جاذبه پر هیجان برنده جایزه شوید. ارتباط نزدیک با موجودات شب زنده دار در حال انجام عادات شبانه خود را برای شما فراهم می کند.حیوانات گوشتخوار را بدون هیچ قید و بندی ببینید از نزدیک با روباه ها و سنجابهای پرنده آشنا شوید به راحتی به تماشای خوک خرطوم دار و دیگر جانوران بپردازید.این یک نجربه فراموش نشدنی برای همه سنین از طریق ترن برقی یا قدم زدن در شب می باشد.


ورودیه:
بزرگسال 22دلار سنگاپور
کودکان   11  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 7.30 بعد از ظهر تا 12 نیمه شب ( هر روز)

نرخ قطار
بزرگسال 10دلار سنگاپور
کودکان   5  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)


پارک پرندگان Jorong

اجازه دهید تخیلات فرزندانتان در پارک پرواز کند خانه 8000 پرنده و بیش از 600 گونه. شما در       Lory Loft  جائیکه پرندگان بی نظیر و رنگارنگ را مستقیما از میان دستان شما خواهند خورد خواهید دید.
مطمئن باشید که می توانید صحنه پلیکان را در حالیکه برای خوردن ماهی شیرجه می زند در اولین گالری زیر آب دنیا در Pelican Gove   فیلم برداری کنید.همچنین از رژه پنگوئن ها و دریاچه فلامینگوها در حدود 1001 فلامینگو آنرا با افتخار خانه می نامند دیدن فرمائید.

ورودیه:
بزرگسال 18دلار سنگاپور
کودکان   9  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 8.30 صبح تا 6 بعد از ظهر ( هر روز)

alt

شهر برفی
تصور کنید 150 تن (معادل وزن 30 فیل) برف در سنگاپور! در شهر برفی می تواند فعالیتهای زمستانی مانند تیوپ برفی اسکی  اسنو بورد را تجربه کنید حتی می توانید با کودکان خود در خانه های برفی یرف بازی کنید یا اینکه برای خود آدم برفی بسازید.

ورودیه:
12 دلار سنگاپور برای 1 ساعت

ساعت کار 9:45 صبح تا 6 بعد از ظهر (سه شنبه – یکشنبه )
9      صبح تا 7 بعد از ظهر  ( تعطیلات رسمی و مدارس)
دوشنبه ها تعطیل
www.snowcity.com.sg

پارک آبی    Wild wild wet
چه راهی بهتر از این است که جذابیت یک پارک بازی آبی را برای جلب توجه کودکان 2 برابر کنیم؟
بهترین ساعات خود را در سرسره های بزرگ آبی با شلپ شلوپ کردن بگذرانید.همه ی خانواده خود را با
یک کشتی بادی از سطحی پر از آب به پائین ببرید و یا از سقوط در یک رودخانه دست ساز لذت ببرید.

ورودیه:
بزرگسال 13دلار سنگاپور
کودکان   9  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 1 بعد از ظهر تا 7 بعد از ظهر ( غیر از سه شنبه)
www.wildwildwet.com

جزیره آفتابی سنتوزا   Sentosa
بدون بازدید از جزیره سنتوزا هیچ بازدیدی به سنگاپور کامل نمی شود.دو جزیره اصلی و مهم سنگاپور در زیر آفتاب یکی از سه ساحلش با شنهای سفید برنزه شوید و از تورهای تاریخی در موزه ها لذت ببرید.
در رویای Musica Fountain  در شب خیره شوید و از این فعالیتهای خاص و مکانهای دیدنیش لذت ببرید.

ورودیه:
بزرگسالان با کودکان 3 دلار سنگاپور
چگونه می توان به آنجا رفت
ماشین
2 دلار سنگاپور هر ماشین و هر ورودی
2 دلار سنگاپور هرنفردر ماشین برای ورودی به جزیره
از طریق ترن سریع السیر سنتوزا
3 دلار سنگاپور برای هر نفر
ارتباط دهنده Vivi city.Harboure Front و خیابان نیروگاه برق James به Sentosa در کمتر از 4 دقیقه
هر روز از 8 صبح الی 10 شب
از طریق اتوبوس
سوار شوید و در طول جاده Telok Blangah حرکت نمائید مسیر خود را به سمتBus  Harboure Front
ادامه دهید و در آنجا اتوبوس خود را تغییر داده و سوار اتوبوسهای نارنجی رنگ Sentosa شوید.
از طریق اتوبوس نارنجی سنتوزا
3 دلار سنگاپور (قابل پرداخت در مرکز ورود ملاقات کنندگان سنتوزا) ورودی جزیره جدا است.
7 صبح تا 12 نیمه شب (یکشنبه ها  الی  پنجشنبه ها)
7 صبح تا 12 ظهر (جمعه ها و شنبه ها)
از طریق متروخط شمال شرقی را سوار شوید و به سمت ایستگاه مترو Harboure Front حرکت کنید و به پایانهBus  Harboure Fron بروید و سواراتوبوسهای نارنجی رنگ سنتوزا شوید.
www.sentosa.com.sg

alt

چشم انداز Imbiah
Imbiah مکانی در نزدیکی کوه Imbiah واقع در سنتوزا است و چشم اندازش مکانی برای تجربه جذابیتهای جدید و هیجان انگیز است. خانواده ها می توانند از تفریحات بیشماری در این مکان لذت ببرند.
-    پارک پروانه ها و امپراتوری حشرات
-    ماشین برقی سنگاپور
-    لوژ sentosa
-     برج آسمان خراش Carlsberg
-    Merlion
-    Sentosa 4D Magix

چگونه می توان به آنجا رفت
اتوبوسهای خط آبی و سبز
ترن سریع السیر Sentosa

طبیعت سنگاپور
سنگاپور تنها تفریحات شهری ندارد در در اطراف جزیره و حومه شهر بیش لز 700 مزرعه زیبا با انواع ماهی ها و مزارع مختلف وجود دارد.

باغ ارکیده Mandai
مناظر زیبای دامنه های پوشیده از غنچه های رنگارنگ ارکیده را در بزرگترین باغ سنگاپور تجربه کنید.ابن جذابیتها شامل بیش از 200 نمونه مختلف از ارکیده ها است.که در اینجا روئیده اند و باغ آبی با رودهای سر سبز که به صورت طبیعی در میان باغ پیچ و تاب می خورند.
مراقب پرنده های زیبا و دیگر پرندگان جنگلی که برای تغذیه به آنجا می روند باشید.

ورودیه:
بزرگسال 318دلار سنگاپور
کودکان   1  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 8.30 صبح تا 6 بعد از ظهر ( هر روز)
www.mandi.com.sg

حومه شهر Kranji
در حومه شهر سنگاپور مزارع زیبا با تزئینات مختلفی وجود دارد مزارع ارکیده کشاورزی بزرگ و همچنین مناطق طبیعی حفاظت شده.در میان این مزارع  Format نیز دیده می شود که یک مکان بازار شکل برای کشاورزان و روستائیان است تا در آنجا محصولات خود را عرضه کنند.حومه شهر همچنین شامل نواحی مردابی Surgei Buloh می باشد که اولین و تنها منطقه مردابی حفاظت شده و طبیعی در سنگاپور است.
این منطقه شامل بیش از 500 گونه از جانداران و گیاهان است.

ورودیه: رایگان غیر از شنبه یکشنبه و تعطیلات رسمی
ساعت کار 7 صبح تا 7 بعد از ظهر ( هر روز)

www.sbwr.org.sg

alt

Pulau Ubin
بهترین و آخرین روستای سنگاپور می باشد. با اجاره یک دوچرخه  به دور جزیره بروید.و از روستاهای اطراف دیدن کنید.به سمت گیاهان کاکائو یا لاستیک برانید و با در باغهای میوه توقف کنید.ممکن است در راه
با میوه های استوائی مانند دورییان یا انبه برخورد کنید.
ورودیه: رایگان
کرایه قایق هر نفر 2 دلار سنگاپور

راههای تماشای شهر
در سنگاپور حتی رسیدن به یک مکان جذاب نیز در نوع خود تجربه ای هیجان انگیز بشمار می آید.
در ضمن  با استفاده از سیستم مدرن و کامل حمل و نقل عمومی در جزیره شما و خانوادتان می توانید
با روشهای بی همتای زیر به مقصد برسید.

قایقرانی بر روی رودخانه سنگاپور
سوار یکی از قایقهای تفریحی  در حالیکه روی رودخانه سنگاپور حرکت می کنید نظاره گرتبدیل یک روستای کوچک که اقامتگاه ماهیگیران بود به بزرگترین بنادر تجاری جهان باشید.در طول حرکت داستان چگونگی تبدیل سنگاپور از یک دهکده کوچک به بندری بزرگ را خواهید شنید.

قیمت :
تجربه دیدار از رودخانه سنگاپور – 2 منطقه (30 دقیقه)
بزرگسال 13 دلار سنگاپور
کودکان    8 دلار سنگاپور
منطقه ساحلی و منطقه Clarke-منطقه قایقرانان

تور جدید رودخانه سنگاپور – 3 منطقه (45 دقیقه)
بزرگسال 18 دلار سنگاپور
کودکان    10 دلار سنگاپور
منطقه ساحلی و منطقه Clarke-منطقه قایقرانان و Robertson
ساعت کار: 9 صبح الی 11 شب
www.rivercruise.com.sg


تور Hippo بر روی رودخانه سنگاپور
از مناظر جذابیتها و مراکز خرید اطراف رودخانه سنگاپور دیدن کنید.طی این مسیر 30 دقیقه به طول می انجامد و شما می توانید با خرید بلیط یکروزه این تور به صورت نا محدود از آن استفاده کنید.در طول روز و ساعت هایی از شب این تور اجرا می شود و این راحت ترین راه برای تجربه زیبایی ها و آشنایی با اماکن اطراف رودخانه سنگاپور است.
قیمت :
حدودا 30 دقیقه
بزرگسال 23 دلار سنگاپور
کودکان    17 دلار سنگاپور
ساعت کار: 9 صبح الی 11 شب
www.torist.com.sg

دیدار از شهر بوسیله Hippo تور
یکی از بهترین راههی دیدار از سنگاپور استفاده از اتوبوسهای بدون سقف Hippo می باشد با خرید بلیط یک روزه شما می توانید از تمام نقاط مسیرهای چهارگانه این تور استفاده کنید.
مسیرهای تور 34 نقطه گردشگری سنگاپور را شامل می شود و اتوبوسها هر 19 دقیقه در این نقاط حاضرند.

قیمت :
بزرگسال 23 دلار سنگاپور
کودکان    13 دلار سنگاپور

بلیط تماشای یک روزه سنگاپور
به همراه Hippo River Cruise
بزرگسال 33 دلار سنگاپور
کودکان    17 دلار سنگاپور
ساعت کار: 9 صبح الی 11 شب
www.torist.com.sg

شما همچنین می توانید در سنگاپور از محله های مختلف بازدید کنید.این محله عبارتند از:
-    محله چینی ها China Town با مغازه های کوچک با انبوهی از سوغاتهای چینی و یا بازدید از مقبره تاریخی Thian Hock Keng که قدیمی ترین مقبره در سنگاپور است.
-    
-    محله مالائیها : برای مشاهده فرهنگ مالائی(Malay ) به Kampong Giam  یا Geylong Seria
بروید.
Geylong Seria در شرقی ترین بخش سنگاپور واقع شده است و مانند قلب فرهنگ مدرن Malay است.
محلی که Malay Village در آن واقع شده است از زندگی سنتی به روش Malayرا نشان می دهد که با موزه ها مغازه ها و تئاترها یش کامل می شود.
Kampong Giam نزدیک  به محدوده تجارت مرکزی واقع شده است. این منطقه در اصل روستای ماهیکیران بوده است.
-    در این میان Arab Street انتظار شما را می کشد تا به سراغ مغازه های آنتیک آن بروید. در مغازه های تو در توی آن گشت و گذار کنیدو بهترین و عالی ترین اجناس مورد نظر خود را بیابید.
-    خیابان Bussorah با بزرگترین مسجد سنگاپور به نام مسجد سلطان در انتظار شما است.
-    Katong / Joo Chita به اینجا بروید و عظمت تاریخی فرهنگ Peranakan که با فرهنگ Eurasian و دیگر فرهنگها مخلوط شده است را از نزدیک ببینید.
-    هندوستان کوچک (Little India)Little India arcade بازارTekka Marketو معبد Veeramakaliamman و خیابانهای دیگر کل Little India را تشکیل می دهند.برای داشتن درک درستی از فرهنگ هندی به فروشگاههای آن سری بزنید.

 


سنگاپور  Singapore

نام رسمي: جمهوري سنگاپور
پايتخت: سنگاپور
تاريخ استقلال: 1965
نژاد/مليت: چيني- مالايايي- هندي
بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپورسنگاپور كشوري كوچك در انتهاي شبه جزيره مالايا از شرق به تنگه مالاكا و از شمال به مالزي منتهي مي شود. متشكل از يك جزيره اصلي و 63 جزيره كوچك مي باشد.
جزيره اصلي سنگاپور با مساحتي بالغ بر 682 كيلومتر امروز به يك مركز مهم صنعتي، بانكداري، تجاري و توريستي و يكي از مهمترين بنادر در جهان با بيش از 600 خط دريايي و هوايي تبديل شده است.1300 بانك بين المللي و محلي امروز اين كشور را به يك كانون مهم تجاري و مالي مبدل كرده است. وجود اقوام مختلف با تضادهاي فرهنگي، اديان متنوع، اماكن ديدني بسيار زيبا و هتلهاي شيك و مجلل سالانه جهانگردان بي شماري را به اين كشور جلب مي كند. 

جمهوری سَنگاپورکشور-شهری در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن سنگاپور است.جنوب شبه جزیره مالایا و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است.

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. موناکو و وکیشن سیتی از بزرگترین شهرهای سنگاپور به حساب می‌آیند. پیش از توافق اروپایی، جایی که الان به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در مصب رودخانه سنگاپور بود. سنگاپور به مهم‌ترین مراکز تجاری و نظامی بریتانیا شده‌است و هم اکنون نیز ارتش بریتانیا وظیفه امنیت ملی این کشور را بر عهده دارد. در فاصله جنگ جهانی دوم سنگاپور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال می‌شود. سرانجام در یک ضد حمله بزرگ که وینستون چرچیل آن را " بزرگترین هزیمت بریتانیاً نامید، سنگاپور در سال ۱۹۴۵ میلادی به انگلستان رسید.هیجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ سنگاپور استقلال خودش را از بریتانیا بدست آورد. این شبه جزیره در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است و یکی از ۴ شهر-کشور کنونی در جهان است. از زمان استقلال در سال ۱۸۱۹، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک‌ترین بندرهای دنیاست. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۲۴ سانتی­متر می‌رسد. از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته‌است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است. سنگاپور، توسط یک جاده ترانزیت با مالزی و دیگر نقاط جنوب شرق آسیا مرتبط است.

alt

 

تابلوی خطر به چهار زبان

مذهب

سنگاپور یک کشور چند مذهبی است.طبق آمار سنگاپور، حدود ۵۱٪ مقیمان سنگاپور(به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر) پیرو مذهب بودایی و تائو هستند.حدود ۱۵٪ چینی‌ها، اوآسیایی‌ها و هندی‌های مقیم این کشور مسیحی اند. (چه کاتولیک، چه پروتستانت و چه دیگر مذاهب مسیحی)مسلمانان شامل ۱۴٪ مالایی‌ها و اغلب از چینی‌ها و هندی‌ها می‌باشند. طبق سرشماری سال ۲۰۰۰ میلادی جمعیت ناچیزی از این کشور پیروان آیین سیک، هندو و... هستند.در سنگاپور مذهب‌هایی نیز ممنوع هستند. برای مثال شاهدان یهوه حق تبلیغ دین خود را ندارند و حتی گاهی اوقات کسی که از خدمت کردن در ارتش خودداری کند به زندان خواهد رفت. حدود ۱۵٪ از جمعیت شناخته شده در سنگاپور نیز پیرو هیچ مذهبی نیستند.

 • حکومت : جمهوری
 • مساحت : ۶۱۶ کیلومترمربع
 • جمعیت : ۴٬۳۵۳٬۸۹۳ نفر (بر اساس آمار ۲۰۰۴)
 • رشد سالانهٔ جمعیت: ۲/۱ درصد
 • پایتخت: سنگاپور
 • زبان : انگلیسی (رسمی)، ماندارین، تامیل، مالایی
 • دین : مسیحی – بودایی اسلام دائوئیسم هندویسم
 • واحد پول : دلار سنگاپور

دانشگاههای سنگاپور

 • دانشگاه صنعتی نانیانگ

دانشگاه صنعتی نانیانگ (به انگلیسی: Nanyang Technological University و به طور خلاصه NTU) با وسعت 200 هکتار و سرمایه گذاری مالی ۹۱۴ میلیون دلار در جنوب غربی کشور سنگاپور واقع شده است. این دانشگاه دارای ۱۱۰۰ عضو هیات علمی، ۳۷۳۹ پرسنل اداری-پژوهشی و ۲۸۹۴۹ دانشجو است که از این تعداد دانشجو ۸۷۴۳ نفر در سطح تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل میباشند. بر طبق آمار رسمی و رتبه بندیهای معتبر بین‌المللی این دانشگاه از برترین‌های دنیا در زمینه‌های مختلف علمی میباشد: -رتبه ۷۳ در کل رشته‌ها و رتبه ۳۳ در علوم مهندسی در رتبه بندی موسسه تایمز در سال 2009 -رتبه ۸ در دنیا از نظر ارجاعات (citations) مقالات علمی ISI در دنیا در علوم مهندسی در سال 2009 در زمینه آموزش و پژوهش دوره دکتری این دانشگاه دارای تبادلات مشترک بین‌المللی با سایر دانشگاه‌های تراز اول جهان است. به عنوان نمونه میتوان اشاره کرد به دوره مشترک دکتری و فوق دکتری این دانشگاه با انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT).

 • دانشگاه ملی سنگاپور
 • دانشگاه مدریت سنگاپور
 • دانشگاه طراحی و مهندسی سنگاپور

مراکز خرید سنگاپور
سنگاپور

نام رسمي كشور سنگاپور، جمهوري سنگاپور و نام بين‌المللي آن سينگاپور است. سنگاپور با 581 كيلومتر مربع مساحت(صدو پنجاه و هفتمين كشور جهان) در نيمكره شمالي ـ نيمكره شرقي، در جنوب شرقي آسيا در كنار تنگه سنگاپور در جنوب كشور مالزي و جزيرة سوماترا (اندونزي) واقع شده است.
براساس آخرين برآورد، جمعيت سنگاپور 2 ميليون و 363 هزار نفر (صدو سيزدهمين كشور جهان) بوده و همه مردم اين كشور شهرنشين هستند. حكومت اين كشورجمهوري است. پايتخت سنگاپور، شهرسنگاپور است ودرحال حاضر ازلحاظ درآمد سرانه اولين كشور منطقه محسوب مي‌شود.
در سنگاپور هر گروه از نژادها و مذاهب, جشنهاي مخصوص به خود را دارند. تقريباً هر ماه از سال شاهد جشنها‌ومراسم با شكوهي هستيم كه همه از‌آن لذت مي‌برند.


alt


اطلاعات مهم و ضروری
رفت و آمد
اتوبوس:
ساعت کار از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه از 90/.دلار سنگاپور تا 80/1 دلار سنگاپور( کرایه دقیق را می توانید از راننده سئوال کنید)

مترو:
ساعت کار از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه از 90/.دلار سنگاپور تا 3 دلار سنگاپور
یک کارت اعتباری با نام ez-link  در تمامی دستگاه های مترو به مبلغ 15 دلار سنگاپور قابل دسترسی است این کارت در تمام اتوبوسهای عمومی قابل استفاده است.

تاکسی:
ساعت کار 24 ساعته
کرایه کوتاهترین مسیر مبلغ 80/2 تا 20/3دلار سنگاپور می باشد که شامل اولین کیلومتر است. سپس به 20/. دلار سنگاپور برای هر 385 متر افزایش می یابد (تا 10 کیلومتر) و برای هر 175 متر(بعد از 10 کیلومتر)کمپانی های مختلف تاکسی کرایه های مختلفی دریافت می کنند.
پس قبل از سوار شدن حتما سئوال کنید.

SIA Hop-on
SIA Hop-on یک اتوبوس توریستی خاص با تهویه مطبوع است که مسافرینش را به سواری اطراف شهر و گردش در Sentosa Island Resort می برد این اتوبوس به فروشگاه ها, رستورانها و فضا های فرهنگی و تفریحی سر میزند و در کنار بازارهای اصلی , هتلها و مکانهای مهم توقف می کند.همچنین به Chinatown,Littleindia و Arab Street نیز میرود.مسافرین میتوانند از اتوبوس پیاده شده و دوباره سوار شوند.در شهر اتوبوسها هر روز از ساعت 9 صبح تا 8 شب هر 30 دقیقه یکبار حرکت می کنند.
کرایه بزرگسال 12 دلار سنگاپور و کودکان 6 دلار سنگاپور
بلیط ها در کیوسکهای مربوطه به فروش می رسد.بازدیدکنندگان در SIA Singapore Holiday به صورت
رایگان و مسافرانی که با پرواز Singapore Airline یا Silk Air آمده اند برای هر سفر 3 دلار سنگاپور می پردازند.


alt
 

مسائل مالی

دستگاههای تبدیل کنده پول در فرودگاه Changi در بیشتر مراکز خرید جاده Orchard و محدوده های شهری دیگر یافت می شوند, و اغلب قیمت هایی هم طراز با بانکها یا ارزانتر از آنها دارند.


G.S.T مالیات بر خرید به مسافران
7% از مالیات خدمات و کالاها در سنگاپورجمع آوری می شود.به عنوان یک توریست می توانید مبلغ G.S.T را که هنگام خرید پرداخت می کنید در زمان بردن آنها به خانه پس بگیرید. بازپرداخت G.S.T
باید از طریق اداره بازرگانی سنگاپور در فرودگاه Changi قبل از ترک شما از مسیر هوائی تصدیق شود که برای مسیرهای زمینی و تورها لازم نیست. G.S.T می تواند در آژانسهای مرکزی بازپرداخت شود یا توسط برخی از فروشندگان انجام گیرد.  البته از قبل باید از فروشنده سئوال بفرمایید.

2 آژانس مرکزی استرداد وجود : Global Refund  و Premier Tax Free
مراحل باز پرداخت G.S.T قبل از ترک کشور:
1-    در هنگام پرداخت 100 دلار سنگاپور یا بیشتر در یک فروشگاه محل Global Refund  و Premier Tax Free را جویا شوید.
2-    فرم G.S.T را قبل از ترک فرودگاه پر نمایید.
3-    فرم های خود را در کانتر رسیدگی قبل و بعد از مهاجرت در فرودگاه Changi سنگاپور تصدیق نمایید.فراموش نکنید که خریدها و رسیدهای خود را ضمیمه آن نمایید.
4-    مبلغ G.S.T  خود را به صورت نقد , کارت اعتباری یا چکهای بانکی در Global Refund  و Premier Tax Free بر اساس درخواست خود مطالبه نمایید.

مالیاتهای  دیگر
در بیشتر رستورانها 10% سرویس اضافی و 7% GST (مالیات کالا و خدمات ) پرداخت می شود.


فروشندگان خطا کار
بازدیدکنندگانی  که با قیمت های غیر استاندارد مواجه می شوند می توانند با Singapore Tourism board واقع در    Tourism Court1 جاده Orchard 227729 تماس حاصل نمایند.
ارتباطات تلفنی
-    10 دلار سنگاپور برای 3 دقیقه مکالمه با تلفن کارتی یا سکه ای
-    کارتهای تلفن در بیشتر بازارها و هتل ها فروخته می شود.
-    کارتهای اعتباری در تلفن های خاص استفاده می شوند.آب و هوا و تن پوش
لباسهای سبک , راحت و کتان بپوشید تا از نفوذ گرما جلوگیری کند. همواره یک چتر کوچک برای باران های شدید همراه خود داشته باشید. این نوع پوشاک می تواند برای تمام سال در سنگاپور مناسب باشد.

---

جشنها و مراسمي كه با توجه به رخدادهاي سال در كشور سنگاپور برپا مي‌شود عبارتند از:
حج «هاري رايا»

«هاري رايا» سفرحجاج به مكه و مناسك حج است كه همانند مردم كشور ما ايران, عنوان حاجي(Haji) به مرد و عنوان حاجيه (Hajjah) به خانم‌ها اطلاق مي‌شود. به مناسبت اين جشن, گاو، گوسفند و بز قرباني شده و گوشت آن بين فقرا تقسيم مي‌گردد.
روز «وساك»
دراين‌روز, بودايي‌ها طي مراسمي بزرگ،جشن مي‌گيرند كه يادآور تولد بودا و ورود به نيروانا (Nirvana) است . مراسم اين روز با سرود راهب‌ها در هنگام بازديد از معبد براي عبادت و پيشكش كردن هدايا شروع مي‌شود. در اين روز كارهاي سخاوتمندانه شامل آزاد كردن پرنده‌ها و حيوانات از قفس , دادن صدقه به فقرا و اهداي خون جوانان بودايي در بيمارستانها توسط سازمانها ومعابد بودايي انجام مي‌شود.
مراسم، همراه با راهپيمايي مردم با شمع روشن در خيابانها است و مردم بخوبي در مراسم معابد بودايي شركت مي‌كنند.
alt
فستيوال قايق اژدها
در پانزدهم ماه ژوئن به ياد مرگ كوايان (Qu yuan) شاعر چيني قرن چهارم قبل از ميلاد كه در اعتراض به فساد سياسي حكومت, خود را غرق كرده بود, مراسمي بر پا مي‌شود.در اين روز, مردم برنج و گوشت پيچيده شده در برگ بامبو را به رودخانه مي‌ريزند تا ماهيهاي رودخانه از خوردن جسم او صرف‌نظر كنند.
از آن پس تا به حال در سالروز مرگ اين شاعر, مسابقه قايقراني بنام «مسابقه قايق اژدها» در خليج« مارينا » (Marina) برگزار مي‌شود و تيمهاي مختلف از سرتاسر جهان در اين مسابقه به رقابت مي‌پردازند و غرفه‌داران نيز در اطراف خليج به فروش برنج و كالاهاي مختلف مي‌پردازند.
فستيوال روح گرسنه
هفتمين ماه قمري به جشن «روح گرسنه» اختصاص يافته است كه به عقيده مردم, در اين زمان دروازه‌هاي جهنم باز مي‌شوند و روح مردگان آزاد شده به زمين مي‌آيند.
در اين ماه, غذا , دعا و« پول جهنم » براي تسكين ارواح تقديم مي‌گردد. در شامگاه نيز مراسمي مانند اجراي اپراهاي خياباني چين برگزار مي‌شود.
نكته جالبتر اينكه هيچ ازدواج يا سفر خطرناكي , مثل سفرهاي دريايي در اين ماه انجام نمي‌شود.
فستيوال نيمه پائيز
اين فستيوال در ياد بود وطن‌پرستي بنام « سويان زانگ»Shu Yuan Zhang كه طرح براندازي سلسله «يان» (Yuan) را در قرن چهاردهم ريخت, برپا مي‌شود و به گفته برخي, او نقشه خود را به اتفاق شورشياني كه در كيك‌هاي به شكل ماه مخفي شده بودند با موفقيت به اجرا رساند.
از اين‌رو امروزه نانهاي روغني به شكل ماه با لوبيا قرمز و بذر درخت كنار بعنوان هدايا معاوضه مي‌شوند. مردم فانوسها را در هر اندازه و شكلي حمل مي‌كنند.
در سنگاپور باغ چيني‌ها محل مخصوص اين مراسم است.
ديپاولي (Deepavali)
نام مراسم, پيروزي «خوبي» بر «بدي» يا «شيطان» و كنايه‌از افسانه كشتن ظالمانه ناراكاسورا (Narakasura)بوسيله شاه كرشنا Krishna است كه شروع سال نو هندي محسوب مي‌شود.
اين زمان براي جامعه شغلي, زمان تسويه حساب است. هم چنين اعتقاد بر اين است كه روح اقوام در طي جشن به زمين مي‌آيند و چراغهاي نفتي براي راهنمايي و هدايت آنها روشن مي‌شود. در اين مراسم نيز مثل جشنهاي چيني‌ها و مسلمانان از هر نژاد و قومي، دوستان در فضاي باز به ديدار يكديگر مي‌روند. معابد كوچك هندويان و خيابانها با چراغ و وسايل زرق و برق‌دار آذين‌‌بندي مي‌شوند.


alt
دیدنیهای سنگاپور
از نزدیک با اورانگوتان های زیبا و سمور آبی بازیگوش  آشنا شوید, باغ وحش جدید Rain Forest  نمایشگاه بیابانهای استرالیا درمانگاه و مرکز تحقیقات حیات وحش و یک بیمارستان فوق تخصصی حیوانات را مستقیما همین جا در اولین باغ وحش بدون حصار دنیا تماشا کنید.
کوچکترها حتما از سوار شدن بر اسبهای پونی و تماشای باغ وحش حیوانات خانگی لذت خواهند برد.نمایش های روزانه در آمفی تئاتر Show Faundation و جذابیتهای تفریحی دیگر شامل Fragil Forest فیلهای آسیا و ببر سفید به نمایش گذاشته می شوند.

ورودیه:
بزرگسال 16.50دلار سنگاپور
کودکان   8.50  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 8.30 صبح تا 6 بعد از ظهر ( هر روز)
www.zoo.com.sg

ماجراجوئی شبانه
در این جاذبه پر هیجان برنده جایزه شوید. ارتباط نزدیک با موجودات شب زنده دار در حال انجام عادات شبانه خود را برای شما فراهم می کند.حیوانات گوشتخوار را بدون هیچ قید و بندی ببینید از نزدیک با روباه ها و سنجابهای پرنده آشنا شوید به راحتی به تماشای خوک خرطوم دار و دیگر جانوران بپردازید.این یک نجربه فراموش نشدنی برای همه سنین از طریق ترن برقی یا قدم زدن در شب می باشد.


ورودیه:
بزرگسال 22دلار سنگاپور
کودکان   11  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 7.30 بعد از ظهر تا 12 نیمه شب ( هر روز)

نرخ قطار
بزرگسال 10دلار سنگاپور
کودکان   5  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)


پارک پرندگان Jorong

اجازه دهید تخیلات فرزندانتان در پارک پرواز کند خانه 8000 پرنده و بیش از 600 گونه. شما در       Lory Loft  جائیکه پرندگان بی نظیر و رنگارنگ را مستقیما از میان دستان شما خواهند خورد خواهید دید.
مطمئن باشید که می توانید صحنه پلیکان را در حالیکه برای خوردن ماهی شیرجه می زند در اولین گالری زیر آب دنیا در Pelican Gove   فیلم برداری کنید.همچنین از رژه پنگوئن ها و دریاچه فلامینگوها در حدود 1001 فلامینگو آنرا با افتخار خانه می نامند دیدن فرمائید.

ورودیه:
بزرگسال 18دلار سنگاپور
کودکان   9  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 8.30 صبح تا 6 بعد از ظهر ( هر روز)

alt

شهر برفی
تصور کنید 150 تن (معادل وزن 30 فیل) برف در سنگاپور! در شهر برفی می تواند فعالیتهای زمستانی مانند تیوپ برفی اسکی  اسنو بورد را تجربه کنید حتی می توانید با کودکان خود در خانه های برفی یرف بازی کنید یا اینکه برای خود آدم برفی بسازید.

ورودیه:
12 دلار سنگاپور برای 1 ساعت

ساعت کار 9:45 صبح تا 6 بعد از ظهر (سه شنبه – یکشنبه )
9      صبح تا 7 بعد از ظهر  ( تعطیلات رسمی و مدارس)
دوشنبه ها تعطیل
www.snowcity.com.sg

پارک آبی    Wild wild wet
چه راهی بهتر از این است که جذابیت یک پارک بازی آبی را برای جلب توجه کودکان 2 برابر کنیم؟
بهترین ساعات خود را در سرسره های بزرگ آبی با شلپ شلوپ کردن بگذرانید.همه ی خانواده خود را با
یک کشتی بادی از سطحی پر از آب به پائین ببرید و یا از سقوط در یک رودخانه دست ساز لذت ببرید.

ورودیه:
بزرگسال 13دلار سنگاپور
کودکان   9  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 1 بعد از ظهر تا 7 بعد از ظهر ( غیر از سه شنبه)
www.wildwildwet.com

جزیره آفتابی سنتوزا   Sentosa
بدون بازدید از جزیره سنتوزا هیچ بازدیدی به سنگاپور کامل نمی شود.دو جزیره اصلی و مهم سنگاپور در زیر آفتاب یکی از سه ساحلش با شنهای سفید برنزه شوید و از تورهای تاریخی در موزه ها لذت ببرید.
در رویای Musica Fountain  در شب خیره شوید و از این فعالیتهای خاص و مکانهای دیدنیش لذت ببرید.

ورودیه:
بزرگسالان با کودکان 3 دلار سنگاپور
چگونه می توان به آنجا رفت
ماشین
2 دلار سنگاپور هر ماشین و هر ورودی
2 دلار سنگاپور هرنفردر ماشین برای ورودی به جزیره
از طریق ترن سریع السیر سنتوزا
3 دلار سنگاپور برای هر نفر
ارتباط دهنده Vivi city.Harboure Front و خیابان نیروگاه برق James به Sentosa در کمتر از 4 دقیقه
هر روز از 8 صبح الی 10 شب
از طریق اتوبوس
سوار شوید و در طول جاده Telok Blangah حرکت نمائید مسیر خود را به سمتBus  Harboure Front
ادامه دهید و در آنجا اتوبوس خود را تغییر داده و سوار اتوبوسهای نارنجی رنگ Sentosa شوید.
از طریق اتوبوس نارنجی سنتوزا
3 دلار سنگاپور (قابل پرداخت در مرکز ورود ملاقات کنندگان سنتوزا) ورودی جزیره جدا است.
7 صبح تا 12 نیمه شب (یکشنبه ها  الی  پنجشنبه ها)
7 صبح تا 12 ظهر (جمعه ها و شنبه ها)
از طریق متروخط شمال شرقی را سوار شوید و به سمت ایستگاه مترو Harboure Front حرکت کنید و به پایانهBus  Harboure Fron بروید و سواراتوبوسهای نارنجی رنگ سنتوزا شوید.
www.sentosa.com.sg

alt

چشم انداز Imbiah
Imbiah مکانی در نزدیکی کوه Imbiah واقع در سنتوزا است و چشم اندازش مکانی برای تجربه جذابیتهای جدید و هیجان انگیز است. خانواده ها می توانند از تفریحات بیشماری در این مکان لذت ببرند.
-    پارک پروانه ها و امپراتوری حشرات
-    ماشین برقی سنگاپور
-    لوژ sentosa
-     برج آسمان خراش Carlsberg
-    Merlion
-    Sentosa 4D Magix

چگونه می توان به آنجا رفت
اتوبوسهای خط آبی و سبز
ترن سریع السیر Sentosa

طبیعت سنگاپور
سنگاپور تنها تفریحات شهری ندارد در در اطراف جزیره و حومه شهر بیش لز 700 مزرعه زیبا با انواع ماهی ها و مزارع مختلف وجود دارد.

باغ ارکیده Mandai
مناظر زیبای دامنه های پوشیده از غنچه های رنگارنگ ارکیده را در بزرگترین باغ سنگاپور تجربه کنید.ابن جذابیتها شامل بیش از 200 نمونه مختلف از ارکیده ها است.که در اینجا روئیده اند و باغ آبی با رودهای سر سبز که به صورت طبیعی در میان باغ پیچ و تاب می خورند.
مراقب پرنده های زیبا و دیگر پرندگان جنگلی که برای تغذیه به آنجا می روند باشید.

ورودیه:
بزرگسال 318دلار سنگاپور
کودکان   1  دلار سنگاپور  (3 تا 12 سال)
ساعت کار 8.30 صبح تا 6 بعد از ظهر ( هر روز)
www.mandi.com.sg

حومه شهر Kranji
در حومه شهر سنگاپور مزارع زیبا با تزئینات مختلفی وجود دارد مزارع ارکیده کشاورزی بزرگ و همچنین مناطق طبیعی حفاظت شده.در میان این مزارع  Format نیز دیده می شود که یک مکان بازار شکل برای کشاورزان و روستائیان است تا در آنجا محصولات خود را عرضه کنند.حومه شهر همچنین شامل نواحی مردابی Surgei Buloh می باشد که اولین و تنها منطقه مردابی حفاظت شده و طبیعی در سنگاپور است.
این منطقه شامل بیش از 500 گونه از جانداران و گیاهان است.

ورودیه: رایگان غیر از شنبه یکشنبه و تعطیلات رسمی
ساعت کار 7 صبح تا 7 بعد از ظهر ( هر روز)

www.sbwr.org.sg

alt

Pulau Ubin
بهترین و آخرین روستای سنگاپور می باشد. با اجاره یک دوچرخه  به دور جزیره بروید.و از روستاهای اطراف دیدن کنید.به سمت گیاهان کاکائو یا لاستیک برانید و با در باغهای میوه توقف کنید.ممکن است در راه
با میوه های استوائی مانند دورییان یا انبه برخورد کنید.
ورودیه: رایگان
کرایه قایق هر نفر 2 دلار سنگاپور

راههای تماشای شهر
در سنگاپور حتی رسیدن به یک مکان جذاب نیز در نوع خود تجربه ای هیجان انگیز بشمار می آید.
در ضمن  با استفاده از سیستم مدرن و کامل حمل و نقل عمومی در جزیره شما و خانوادتان می توانید
با روشهای بی همتای زیر به مقصد برسید.

قایقرانی بر روی رودخانه سنگاپور
سوار یکی از قایقهای تفریحی  در حالیکه روی رودخانه سنگاپور حرکت می کنید نظاره گرتبدیل یک روستای کوچک که اقامتگاه ماهیگیران بود به بزرگترین بنادر تجاری جهان باشید.در طول حرکت داستان چگونگی تبدیل سنگاپور از یک دهکده کوچک به بندری بزرگ را خواهید شنید.

قیمت :
تجربه دیدار از رودخانه سنگاپور – 2 منطقه (30 دقیقه)
بزرگسال 13 دلار سنگاپور
کودکان    8 دلار سنگاپور
منطقه ساحلی و منطقه Clarke-منطقه قایقرانان

تور جدید رودخانه سنگاپور – 3 منطقه (45 دقیقه)
بزرگسال 18 دلار سنگاپور
کودکان    10 دلار سنگاپور
منطقه ساحلی و منطقه Clarke-منطقه قایقرانان و Robertson
ساعت کار: 9 صبح الی 11 شب
www.rivercruise.com.sg


تور Hippo بر روی رودخانه سنگاپور
از مناظر جذابیتها و مراکز خرید اطراف رودخانه سنگاپور دیدن کنید.طی این مسیر 30 دقیقه به طول می انجامد و شما می توانید با خرید بلیط یکروزه این تور به صورت نا محدود از آن استفاده کنید.در طول روز و ساعت هایی از شب این تور اجرا می شود و این راحت ترین راه برای تجربه زیبایی ها و آشنایی با اماکن اطراف رودخانه سنگاپور است.
قیمت :
حدودا 30 دقیقه
بزرگسال 23 دلار سنگاپور
کودکان    17 دلار سنگاپور
ساعت کار: 9 صبح الی 11 شب
www.torist.com.sg

دیدار از شهر بوسیله Hippo تور
یکی از بهترین راههی دیدار از سنگاپور استفاده از اتوبوسهای بدون سقف Hippo می باشد با خرید بلیط یک روزه شما می توانید از تمام نقاط مسیرهای چهارگانه این تور استفاده کنید.
مسیرهای تور 34 نقطه گردشگری سنگاپور را شامل می شود و اتوبوسها هر 19 دقیقه در این نقاط حاضرند.

قیمت :
بزرگسال 23 دلار سنگاپور
کودکان    13 دلار سنگاپور

بلیط تماشای یک روزه سنگاپور
به همراه Hippo River Cruise
بزرگسال 33 دلار سنگاپور
کودکان    17 دلار سنگاپور
ساعت کار: 9 صبح الی 11 شب
www.torist.com.sg

شما همچنین می توانید در سنگاپور از محله های مختلف بازدید کنید.این محله عبارتند از:
-    محله چینی ها China Town با مغازه های کوچک با انبوهی از سوغاتهای چینی و یا بازدید از مقبره تاریخی Thian Hock Keng که قدیمی ترین مقبره در سنگاپور است.
-    
-    محله مالائیها : برای مشاهده فرهنگ مالائی(Malay ) به Kampong Giam  یا Geylong Seria
بروید.
Geylong Seria در شرقی ترین بخش سنگاپور واقع شده است و مانند قلب فرهنگ مدرن Malay است.
محلی که Malay Village در آن واقع شده است از زندگی سنتی به روش Malayرا نشان می دهد که با موزه ها مغازه ها و تئاترها یش کامل می شود.
Kampong Giam نزدیک  به محدوده تجارت مرکزی واقع شده است. این منطقه در اصل روستای ماهیکیران بوده است.
-    در این میان Arab Street انتظار شما را می کشد تا به سراغ مغازه های آنتیک آن بروید. در مغازه های تو در توی آن گشت و گذار کنیدو بهترین و عالی ترین اجناس مورد نظر خود را بیابید.
-    خیابان Bussorah با بزرگترین مسجد سنگاپور به نام مسجد سلطان در انتظار شما است.
-    Katong / Joo Chita به اینجا بروید و عظمت تاریخی فرهنگ Peranakan که با فرهنگ Eurasian و دیگر فرهنگها مخلوط شده است را از نزدیک ببینید.
-    هندوستان کوچک (Little India)Little India arcade بازارTekka Marketو معبد Veeramakaliamman و خیابانهای دیگر کل Little India را تشکیل می دهند.برای داشتن درک درستی از فرهنگ هندی به فروشگاههای آن سری بزنید.

 


سنگاپور  Singapore

نام رسمي: جمهوري سنگاپور
پايتخت: سنگاپور
تاريخ استقلال: 1965
نژاد/مليت: چيني- مالايايي- هندي
بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپورسنگاپور كشوري كوچك در انتهاي شبه جزيره مالايا از شرق به تنگه مالاكا و از شمال به مالزي منتهي مي شود. متشكل از يك جزيره اصلي و 63 جزيره كوچك مي باشد.
جزيره اصلي سنگاپور با مساحتي بالغ بر 682 كيلومتر امروز به يك مركز مهم صنعتي، بانكداري، تجاري و توريستي و يكي از مهمترين بنادر در جهان با بيش از 600 خط دريايي و هوايي تبديل شده است.1300 بانك بين المللي و محلي امروز اين كشور را به يك كانون مهم تجاري و مالي مبدل كرده است. وجود اقوام مختلف با تضادهاي فرهنگي، اديان متنوع، اماكن ديدني بسيار زيبا و هتلهاي شيك و مجلل سالانه جهانگردان بي شماري را به اين كشور جلب مي كند.