Tel: +98 21 2656 6018

شرکت خدمات مسافرتي، جهانگردي و طبيعت گردی

درجه بندی فعالیت  و سختی سفرها

 
 
شرکت خدمات مسافرتی ، جهانگردی و طبيعت گردي کاروان كوچ، به منظور راحتي گردشگران در انتخاب سفرهای خود  متناسب با سطح توانایی جسماني شان، برنامه سفرهاي خود را به چهار گروه  آسان، متوسط ، سخت و سنگين تقسيم بندي نموده است.
اين دسته بندي صرفا" به لحاظ سنجش و محك توانايي شخصي افراد براي شركت در برنامه سفرهاي كوچ ارائه كرده است.
در این درجه بندی ها فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شده است که شامل مسافت طی شده، شیب مسیر، محل اقامت، ارتفاع و شرایط آب و هوایی می باشد.
خواهشمند است درجه بندی ذیل را مطالعه فرمایید و در صورت داشتن هر گونه پرسش و ابهامی آنرا با مسؤلین برنامه و بخش فنی کوچ در میان بگذارید.
 
 
 
hikermini1 آسان: اين برنامه ها مناسب برای بیشتر افراد تندرست بوده و داراي كمترين برنامه فعاليت جسماني و ورزشي مي باشد. این سفرها عموما" شامل مسیرهای پیاده روی کوتاه در مسیرهای هموار و در دامنه ها و ارتفاعات کم می باشد.
 

hikermini2 متوسط : سطح آمادگی جسمانی قابل قبولی برای این نوع سفرها لازم است. اين سفرها مناسب برای اکثر کوهپیمایان و راه پیمایان بوده و شامل پیاده روی های نه چندان طولانی ( 2 تا 4 ساعت  در روز ) و عبور از مسیرهای دارای فراز و نشیب نسبتاً كم است.حداکثر ارتفاع کوه پیمایی یا کوه نوردی در این برنامه ها 3500 متر می باشد .همچنین آمادگی جهت اقامت در كمپ و چادر برای شرکت در این برنامه ها ضروريست.
 
 
hikermini3 سخت : این سفرها مخصوص افراد با آمادگی جسمانی بالا می باشد که از تجربه  قبلی کوه پیمایی در  مسیرهای ناهموار با روزهای بلند برخوردار هستند. مدت زمان راه پیمایی در این برنامه بطور متوسط  4 تا 8 ساعت در روز می باشد و مسیرهای این سفرها بیشتر در ارتفاعات بالا (حداکثر  4500 متر) می باشد. دارا بودن آمادگي جسماني و هم هوايي مناسب جهت اقامت در ارتفاعات براي اين برنامه ضروري است.  
 
 
 hikermini4 سنگین: اين سفرها مختص افرادی است که قبلا در  برنامه های کوچ با درجه سخت شرکت نموده و خود را برای شرایط کوه نوردی ( روحی و جسمی ) سنگین و صعود آماده نموده اند.
همچنین این برنامه ها برای افراد با تجربه و با سابقه کوه نوردی و کوه پیمایی در ارتفـاعات مناسب میباشد که می بایست به تایید سرپرست برنامه های کوه نوردی کوچ برسد.
این برنامه ها معمولا در ارتفاعات بالاتر از 4500 متر می باشد و دارای روزهای طولانی ( بالاتر از 8 ساعت در روز ) در شرایط آب و هوایی متغیر و نا پایدار اجرا خواهد شد.آمادگی جسمانی بسیار بالا و تجربه اقامت در كمپ جزو شرايط حضور در برنامه ها می باشد.