Tel: +98 21 2656 6018

شرکت خدمات مسافرتي، جهانگردي و طبيعت گردی

درباره بدروم :

هومروس Homerosدر توصيف بودروم آن را سرزمين آبي هاي ابدي خوانده و جواد شاکر نيز گفته است که به جاي آنکه در مکاني غرق در نور بخوابيد ، در اينجا غرق در نور زندگي کنيد. در طول تاريخ ، بودروم که در گذشته Hali Karnassosخوانده مي شد هميشه صحنه مبارزه براي حاکميت بر اين ديار بوده است. بودروم بروي يک شبه جزيره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه هاي سفيد رنگ رديف شده در کناره هاي دو بندر ، گنبدها و کوچه هاي تنگ منتهي به دريا با کشتي هاي تفريحي که شهرت جهاني يافته اند و نيز با کارخانه هاي کشتي سازي خود يک سرزمين مشهور شده است. امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار براي يک منطقه توريستي را در خود جمع کرده يکي از مراکز مهم گردشگري است که در تابستان و زمستان قابل زندگي است. از صاحبان کشتي هاي تفريحي ثروتمند تا گردشگراني که با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اينجا سرازير مي شوند و تعطيلات طولاني تابستاني خود را ميگذرانند ، همه و همه و با هر بودجه اي انتظارات خود را بر آورده شده مي بينند.

شهر بدروم

 

تاريخ بودروم

بودروم در گذشته مهد تمدنهاي بسياري بوده است . بودروم که در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسياري که از جزاير درياي اژه مي آمدند يکي از مراکز بسيار مهم محسوب مي شد.در منطقه بين ?oniaو Likia، Kariaکه نسبت به سايرين کوچکتر است قرار دارد. بودروم (Hali Karnassos) يکي از شهرهاي مهم کاريا شد.اين منطقه ، افراد مشهوري همچون مورخ نامدار هرودوت اولين درياسالار زنArtemisiaاول و Artemisiaدوم و هنرمنداني چون Leacharesو Shepasرا پرورش داده است. بودروم در طول تاريخ تحت حاکميت پرسها ، مقدونيه اي ها ، امپراتوري هاي روم و بيزانس بوده است . بيزانس در سال 1071 در مالازگيرت پس از شکست از آلپ ارسلان سلطان سلجوقي ، حاکميت خود بروي آناطولي را از دست داده است . از سوي سلطان عثماني محمد چلبي در سال 1415 در Halikarnassosسکونت داده شده است . شواليه هاي رودوسRodosقلعه بودروم امروزي را ساخته و منطقه را تحت حاکميت خود قرار داده اند. سلطان سليمان قانوني که درياي مديترانه را بصورت يک درياچه ترک در آورده است در طي سفر خود به Rodosدر سال 1522 همراه با Rodosبودروم را هم به سرزمين عثماني اضافه کرده است.

 

خوردني ها

مزه اي بنام کوپ اوغلي که با ماست تهيه ميشود، دلمه گل کدو، مرباي برگاموت، روغن چاي سبز از خوراکي هاي محلي است.

 

خريدني ها

صنايع دستي در بودروم بسيار توسعه يافته است. پوشاک چرم، بافتني ها، منجوق، زينت آلات نقره اي، سوزن دوزي ها و لوازم دکوري توليدي در بودروم را مي توان از فروشگاه هاي جاده بين ميدان اسکله تا ديسکو Halikarnasخريداري کرد. صندلهاي بودروم شهرت جهاني دارد.
بازار بودروم يکي از بازارهاي ايده آل براي خريد و فروش است. در بودروم و اطراف آن 6 روز در هفته بازارهاي محلي که در آنها از ميوه تا خشکبار و بقولي از شير مرغ تا جان آدميزاد عرضه ميشود برپا ميشود. پارچه هاي 100% دستباف ميلاس (Milas) و روميزي و پرده و لباس و بافتني هاي دکوري تهيه شده از اين پارچه ها را مي توان از اين بازارها خريداري کرد.

 

 هتل های بدروم :

هتل ریکسوس

فاصله از مرکز شهر: ‎10 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎25 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - والیبال ساحلی - دیسکو - حمام ترکی - دارت - قایق پدالی و پارویی - موج‌سواری - بیلیارد

امکانات شارژی: ماساژ- ورزش‌های آبی موتوری - غواصی - آموزش تنیس - مرکز زیبایی و آرایشی - مرکز زیبایی و طبی - کافی‌نت - پرستار بچه

تلفن:00902523371122

وب سایت:www.rixos.com/bodrum

Lares Park HotelRate

 


هتل یاسمین

فاصله از مرکز شهر: ‎26 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎50 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - حمام ترکی - بسکتبال - والیبال - موج‌سواری - قایق پارویی و پدالی - دیسکو - اروبیک - اجرای برنامه‌های سنتی - موسیقی زنده - بیلیارد- نایت کلاب

امکانات شارژی: جکوزی - غواصی - ماساژ - ورزش‌های آبی موتوری - چتربازی

تلفن:00902523110330                                     

وب سایت:www.yasminbodrum.com

Rate

Lares Park Hotel


هتل بلزیا

فاصله از مرکز شهر: ‎4 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎35 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - حمام ترکی - اسکواش - بسکتبال - والیبال - مینی فوتبال- قایق پدالی و پارویی - دیسکو - شطرنج - دارت - حمام فنلاندی - تیراندازی- بیلیارد

امکانات شارژی: موج‌سواری - اسکی روی آب - غواصی - ماساژ - مرکز زیبایی و آرایشی - چتربازی - کافی‌نت - ورزش‌های آبیBanana وRingo

تلفن:00902523136401                                     

وب سایت:www.beliziaresort.com

Rate

Lares Park Hotel


هتل سامارا

فاصله از مرکز شهر: ‎8 km                                   فاصله از فرودگاه: ‎27 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - حمام ترکی - بسکتبال - والیبال ساحلی - مینی فوتبال - قایق پدالی و پارویی - شطرنج - بیلیارد - اروبیک - موج‌سواری - جکوزی

امکانات شارژی: اسکی روی آب - غواصی - ماساژ - چتربازی

تلفن:00902523371244                                     

وب سایت:www.hotelsamara.com

Rate

Lares Park Hotel


هتل مدیسا

فاصله از مرکز شهر: ‎5 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎45 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی - سونا - تنیس روی میز - دارت - اروبیک - موسیقی زنده - برنامه‌های شاد و سنتی

امکانات شارژی: ماساژ - حمام ترکی - دیسکو - جکوزی - نایت کلاب - پرستار بچه

تلفن:00902523172549                                     

Rate

Lares Park Hotel


هتل کاروانسرای

فاصله از مرکز شهر: ‎11 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎24 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی - سونا - تنیس - حمام ترکی - بسکتبال - والیبال - قایق پارویی و موتوری - موج‌سواری - دارت - بیلیارد

امکانات شارژی: غواصی - ماساژ - ورزش‌های آبی - جت اسکی - آموزش تنیس - دیسکو - پرستار بچه

تلفن:00902523371400                                     

وب سایت:www.kervansarayhotels.com

Rate

Lares Park Hotel

 جاذبه های گردشگری بدروم :

تئاتر باستاني

 

به روي جاده بودروم - تورگوت رئيس واقع شده است. در حفاريهاي انجام يافته سن تئاتر بيرون آورده شده و محلهاي نشستن بازسازي شده است. ظرفيت اين تاتر 13.000 نفر مي باشد.

تئاتر باستاني

 

گور سنگها

 

در بالاي تئاتر و دامنه قرار داشته و متعلق به دورانHelenisti و روم مي باشد.

 

قلعه چيفيت

 

در جنوب غربي شبه جزيره و در نزديکي منطقه باغلا بروي تخته سنگها ساخته شده و آثار تمدنهاي مختلف را در خود جاي داده است.

 

شهرهاي باستاني

 

شهرهاي باستاني شبه جزيره عبارتند از ميندوس(Myndos)، ترمه نا، تلميسوس، کادي ياندا وtheangela.

 

راه ارتباطي

 

خرابه هاي موجود در روستاي اسکي حصار بروي جاده ياتاغان- ميلاس با آثار فراوان باقيمانده خود به دوران کاريا(Karia)، روم و بيزانستعلق دارد.

Stratonikeia

 

Lagina

 

در کيلومتر 9 جاده خاکي منتهي به عبادتگاهHekate واقع درمنطقه تورگوت از توابع ياتاغان ساخته شده است. در حفاري هاي انجام يافتهمشخص شده که لاگينا که يکي از مراکز مهم کاريا بوده است از عصر برنز يکي ازمکانهاي مسکوني بوده است.
 

Lagina

 

Sedir Adeun

 

جزيرهSedir که از آک ياکا - گوک اوا و يا از چاملي کوي ميتوان از طريق دريا به آن سفر کرد بواسطه زيباييهاي طبيعي و تاريخي يکي ازمراکز جذاب منطقه است . پرستشگاه آپولو ، تئاتر و بندر آنتيک از اولينمکانهاي قابل ديدن در اين جزيره است. پلاژ معروف کلئوپاترا نيز در اينجزيره قرار دارد.

SedirAdeun

 

قلعه بودروم

 

در قرن پانزدهم ميلادي از سوي شواليه هاي رودوس و بنام پترPeter St. در طي 99 سال ساخته شده است. در اولين مکان تاسيسHali Kanassos وبه روي جزيرهZephyrion ساخته شده است. در هنگام ساخت اين قلعه سنگهايآرامگاهMau solos در ديوارهاي قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دورانعثماني با اضافه کردن يک مناره به کليساي داخل آن به يک مسجد تبديل گرديدهاست . همچنين يک حمام کوچک ترک نيز ساخته شده است. اين قلعه که در سال1595 بعنوان زندان مورد استفاده قرار مي گرفت امروزه بصورت موزه در آمدهاست. وسعت اين قلعه حدود 30000 متر مربع بوده و داراي 5 برج مي باشد. اينبرجها، برجهاي فرانسوي، انگليسي، ايتاليايي، آلماني و نيز برج مار است.

تلفن قلعه بودروم: 3161095 (0090252)
روزهاي بازديد: همه روزها بغير از دوشنبه ها
ساعات بازديد : 10 الي 12 و 14 الي 18

BodrumCastle

 

موزه باستان شناسي زير زميني (زير آبي)

 

امروزه در نوع خود يکي از بزرگترين و مهمترين موزه هاي جهاناست. آثار بدست آمده از حفاريهايي از سال 1960 آغاز شده در اين موزه که درقلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمايش گذارده شده است. در اين موزهآلبومAmphora مديترانه شرقي، آثار بدست آمده از تحقيقات انجام يافته درمردابهاي نزديک بودروم به نمايش گذاشته شده است. مردابهاي اين منطقه شاملياسي آوا، شيطان دره سي، بندر سرچه مي باشد. مشاهده قديمي ترين کشتي غرقشده جهان نيز از آثار جالب توجه منطقه است.

 

موزه روبازMausoleion

 

بعلت قرار داشتن گورMausoleion از پادشاهان کاريا به ايننام خوانده ميشود و اين بناي يادبود که بر اثر زلزله بزرگ آناطولي کاملا" تخريب و از بين رفته و يکي از عجايب هفتگانه جهان به شمار مي رفت امروزه يکموزه کوچک ساخته شده است. کلمهMozele (آرامگاه) که امروزه مورد استفادهقرار ميگيرد از نام پادشاهMausoleion گرفته شده است . اکثر سنگهاي مربوط بهMausoleion در ساخت قلعه بودروم بکار رفته و قطعات زيباي منقوش آن نيز درهنگام حفاري هاي قرن 19 از سوي انگليسي ها به موزه بريتانيا منتقل شده است.

موزه روباز بدروم

 

پلاژ گوورجينليکGuverc?nl?k

 

در 25 کيلومتري بودروم قرار دارد که با زيبايي هاي طبيعي وتداخل رنگهاي سبز و آبي ، علاوه بر اشباع نشدني ، با جزيره صالح که درمقابل خود دارد جاذبه بي نظيري پيدا کرده است.

Guverc?nl?k

 

پلاژ  توربا

 

روستاي آرامي در 5 کيلومتري بودروم است. از توربا که يکروستاي شيرين و پرجنب و جوش با دريايي بسيار تميز و شفاف و درختان هميشهسرسبز کاج و زيتون است ميتوان از طريق دريا به ديديم، ميلت و پري انه(Priene ) تورهاي تفريحي برگزار نمود.

 

پلاژ  گول کوي

 

در 13 کيلومتري شمال بوردوم واقع شده و با درختان کاج ،نارنگي و غيره که بوسه بر ساحل دريا مي زنند يکي از مناطق خارق العاده اينشهر است.

 

پلاژ  گون دوغان

 

گردشگاه گون دوغان که زيبايي طبيعي خود را کاملا" حفظ کرده ودست کمتر انساني به آن رسيده در 18 کيلومتري بوردوم قرار داشته و باغاتنارنگي آن مشهور است.

 

پلاژ يالي کاواک

 

اين روستا که در 18 کيلومتري بودروم قرار دارد در شمال غربيشبه جزيره واقع شده است. آسيابهاي بادي، دريا، ماهي و نارنج آن بسيارمشهور است. يکي ديگر از ويژگيهاي اين روستا نيز پرورش مشهورترين ابرفروشانکشور است.

 

پلاژ گوموشلوک

 

يکي از قديمي ترين واحدهاي مسکوني شبه جزيره است. در اينمنطقه و در ناحيه اي که جزيره تاوشان را به زمين متصل ميکند آثار باقيماندهاز بندر قديمي را مي توان مشاهده نمود. گوموشلوک درياي تميز و ماهي آنمشهور است با زيبايي هاي طبيعي خود بسيار جذاب است.

 

پلاژ قلعه قاضي

 

قلعه قاضي که با دريا و باغات نارنج محصور شده در 23کيلومتري بودروم واقع شده است و نام خود را از باقيمانده قلعه که نمونهجالبي از معماري دورهHelenisti است گرفته است.

 

پلاژ تورگوت رئيس

 

اين روستا که نام خود را از دريانورد مشهور ترکيه بنامدرياسالار تورگوت رئيس گرفته پس از بودروم شلوغترين و پر جمعيت ترين منطقهمسکوني شبه جزيره است. اين روستا که باغات نارنگي آن مشهور است يکي ازمکانهايي است که زيبايي غروب آفتاب را به وضوح مي توان مشاهده کرد.

 

پلاژ آک يارلار

 

اين گردشگاه که داراي آب بسيار تميز و ساحل شني ايده آلياست، در 13 کيلومتري بودروم قرار دارد. نام قديمي آنArhialla بوده و برايورزشSorf مکان بسيار مناسبي است.

 

پلاژ باغلا

 

داراي يکي از زيباترين گردشگاه و پلاژهاي شبه جزيره است که در 14 کيلومتري بوردوم واقع شده است و مکان مناسبي براي کمپ مي باشد.

 

پلاژ آسپات

 

نام قديمي آسپات که در ترانه هاي بسيار نيز آورده شدهآسپارتوس(Aspartos) است. پس از باغلا و در منطقه مرتفع از ساحل دريا، آثارباقيمانده از تمدنهاي مختلف عصر کلاسيک را مي توان مشاهده نمود.

 

پلاژ اورتاکنت

 

اورتاکنت که آب درياي معتدل و باغات نارنگي خود شهرت يافتهدر 14 کيلومتري بودروم قرار داشته و مناسبترين مکان براي مشاهده زندگيروستايي در منطقه بودروم است.

 

پلاژ Bitez

 

در 10 کيلومتري بودروم قرار داشته و با باغات نارنگي کهاراضي بين روستا و دريا را پوشانيده يکي از مناطق بسيار زيبايي است که رنگسبز طبيعت و آبي دريا را در کنار هم به تماشا گذاشته است.

Bitez

 

پلاژ  کارا آوا (جزيره سياه)

 

اين جزيره که در 6 کيلومتري بودروم قرار دارد با آب گرمشفابخش خود مشهور است. اين آب از يک غار طبيعي سرازير مي شود و نيز گلحاصله از غار در درمان بسياري از بيماريها موثر مي باشد.

 

پلاژ آدابغازي (آکواريوم)

 

بواسطه شفافيت آب آن، نام آن را آکواريوم گذارده اند. درکناره اين دريا و تا عمق 30 متري مي توان زيبايي هاي کف دريا را با چشم غيرمسلح تماشا کرد.

آدابغازي

 

گردشگاهها

 

بودروم، مرکز توريزم کشتيهاي تفريحي شامل ساخت، تعمير ونگهداري و بهره برداري است. ساخت قايقها به مدل کرجي در کارخانه کشتي سازيايچملر که اکنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در اين تاسيسات که خود به اندازه کارخانه مي باشد با تکنولوژي مدرن کشتيهاي تفريحي بادباني بسيار لوکس بطول 30 متر توليد مي شود. در بودروم يکلنگرگاه کشتي به ظرفيت 275 کشتي قرار دارد. همچنين در 12 منطقه نيز خدماتمربوط به تعمير و نگهداري کشتي ها انجام ميگيرد. مسابقات قايق سواريبودروم، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد که افراد بي تجربهو حتي نوزادان مي توانند در آن شرکت کنند. مسابقه بودروم کاپ(Bodrum-Cup) مسابقه اي است که کرجي ها 30-15 متري لوکس در آن شرکت ميکنند. متقاضيان ميتوانند شخصا" در مسابقه شرکت کنند و يا اين کار را به کارگران کشتي سپرده وخود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.

کشتي تفريحي

 

سفر آبي

 

خليج گوک اوا که از بودروم بطرف جنوب شرقي امتداد مي يابدبعنوان مسير يک سفر دريايي که از طرف ماهيگير آلکارناس و عذرا ارهات کشفشده از آن زمان تا کنون با عنوان سفر آبي نام گذاري شده است.
هنگاميکه قايقها از بودروم بطرف گوک اوا حرکت ميکنند، آهنگ سبزو آبي را و زيبايي هاي زير آبهاي شفاف را کشف ميکنند. دريانوردي و ساختقايق از صدها سال پيش در بودروم مرسوم بوده و با نياز گردشگران افزايشيافته است. اکنون توريزم کشتي تفريحي يکي از منابع مهم درآمد بودروم شدهاست. اماکني مانند کارا آرا ( جزيره سياه ) کارا گاجيک، پابوچ بورنو، جزيرهکارگي، آلا کيشلا و چوکرتمه از اولين مکانهايي است که در هنگام سفر آبيديده ميشوند. ايستگاههايي مانند کوچوک چاتي ، بيوک چاتي، هفت جزيره، لونگوز، دگيرمن، کاراجا سووت داراي آبي بسيار تميز است. علاوه بر زيبايي هايطبيعي، جزيره سديرSedir، شهر باستاني کراموس و هفت جزيره نيز از اماکنتاريخي جالب توجه است. براي ديدن اين همه زيبايي مي بايد 10-7 روز فرصتداشت.

سفر آبي

 

مسجد مصطفي پاشا

 

هنگاميکه مصطفي پاشا براي ساخت يک کارخانه کشتي سازي به بودروم آمده بود در سال 1723 اين مسجد را ساخته است.

 

مسجد تپه جيک(Tepecik)

 

از سوي مباشر مصطفي پاشا بنام حمام آغا ساخته شده است.

مسجد تپه جيک

 

مسجد عدليه

 

با پولهاي ارسالي از طرف عبدالحميد دوم و پولهاي جمع آوري شده از مردم در سال 1901 ساخته شده است.

 

آرامگاه سالدير شاه خراساني

 

آرامگاه گنبدي، آرامگاه مصطفي پاشا شامل قبور مصطفي پاشا وکاپيتان دريا جعفر پاشا،‌ آرامگاه کويون بابا نيز از اماکن ديدني منطقهاست.

 

درباره بدروم :

هومروس Homerosدر توصيف بودروم آن را سرزمين آبي هاي ابدي خوانده و جواد شاکر نيز گفته است که به جاي آنکه در مکاني غرق در نور بخوابيد ، در اينجا غرق در نور زندگي کنيد. در طول تاريخ ، بودروم که در گذشته Hali Karnassosخوانده مي شد هميشه صحنه مبارزه براي حاکميت بر اين ديار بوده است. بودروم بروي يک شبه جزيره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه هاي سفيد رنگ رديف شده در کناره هاي دو بندر ، گنبدها و کوچه هاي تنگ منتهي به دريا با کشتي هاي تفريحي که شهرت جهاني يافته اند و نيز با کارخانه هاي کشتي سازي خود يک سرزمين مشهور شده است. امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار براي يک منطقه توريستي را در خود جمع کرده يکي از مراکز مهم گردشگري است که در تابستان و زمستان قابل زندگي است. از صاحبان کشتي هاي تفريحي ثروتمند تا گردشگراني که با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اينجا سرازير مي شوند و تعطيلات طولاني تابستاني خود را ميگذرانند ، همه و همه و با هر بودجه اي انتظارات خود را بر آورده شده مي بينند.

شهر بدروم

 

تاريخ بودروم

بودروم در گذشته مهد تمدنهاي بسياري بوده است . بودروم که در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسياري که از جزاير درياي اژه مي آمدند يکي از مراکز بسيار مهم محسوب مي شد.در منطقه بين ?oniaو Likia، Kariaکه نسبت به سايرين کوچکتر است قرار دارد. بودروم (Hali Karnassos) يکي از شهرهاي مهم کاريا شد.اين منطقه ، افراد مشهوري همچون مورخ نامدار هرودوت اولين درياسالار زنArtemisiaاول و Artemisiaدوم و هنرمنداني چون Leacharesو Shepasرا پرورش داده است. بودروم در طول تاريخ تحت حاکميت پرسها ، مقدونيه اي ها ، امپراتوري هاي روم و بيزانس بوده است . بيزانس در سال 1071 در مالازگيرت پس از شکست از آلپ ارسلان سلطان سلجوقي ، حاکميت خود بروي آناطولي را از دست داده است . از سوي سلطان عثماني محمد چلبي در سال 1415 در Halikarnassosسکونت داده شده است . شواليه هاي رودوسRodosقلعه بودروم امروزي را ساخته و منطقه را تحت حاکميت خود قرار داده اند. سلطان سليمان قانوني که درياي مديترانه را بصورت يک درياچه ترک در آورده است در طي سفر خود به Rodosدر سال 1522 همراه با Rodosبودروم را هم به سرزمين عثماني اضافه کرده است.

 

خوردني ها

مزه اي بنام کوپ اوغلي که با ماست تهيه ميشود، دلمه گل کدو، مرباي برگاموت، روغن چاي سبز از خوراکي هاي محلي است.

 

خريدني ها

صنايع دستي در بودروم بسيار توسعه يافته است. پوشاک چرم، بافتني ها، منجوق، زينت آلات نقره اي، سوزن دوزي ها و لوازم دکوري توليدي در بودروم را مي توان از فروشگاه هاي جاده بين ميدان اسکله تا ديسکو Halikarnasخريداري کرد. صندلهاي بودروم شهرت جهاني دارد.
بازار بودروم يکي از بازارهاي ايده آل براي خريد و فروش است. در بودروم و اطراف آن 6 روز در هفته بازارهاي محلي که در آنها از ميوه تا خشکبار و بقولي از شير مرغ تا جان آدميزاد عرضه ميشود برپا ميشود. پارچه هاي 100% دستباف ميلاس (Milas) و روميزي و پرده و لباس و بافتني هاي دکوري تهيه شده از اين پارچه ها را مي توان از اين بازارها خريداري کرد.

 

 هتل های بدروم :

هتل ریکسوس

فاصله از مرکز شهر: ‎10 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎25 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - والیبال ساحلی - دیسکو - حمام ترکی - دارت - قایق پدالی و پارویی - موج‌سواری - بیلیارد

امکانات شارژی: ماساژ- ورزش‌های آبی موتوری - غواصی - آموزش تنیس - مرکز زیبایی و آرایشی - مرکز زیبایی و طبی - کافی‌نت - پرستار بچه

تلفن:00902523371122

وب سایت:www.rixos.com/bodrum

Lares Park HotelRate

 


هتل یاسمین

فاصله از مرکز شهر: ‎26 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎50 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - حمام ترکی - بسکتبال - والیبال - موج‌سواری - قایق پارویی و پدالی - دیسکو - اروبیک - اجرای برنامه‌های سنتی - موسیقی زنده - بیلیارد- نایت کلاب

امکانات شارژی: جکوزی - غواصی - ماساژ - ورزش‌های آبی موتوری - چتربازی

تلفن:00902523110330                                     

وب سایت:www.yasminbodrum.com

Rate

Lares Park Hotel


هتل بلزیا

فاصله از مرکز شهر: ‎4 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎35 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - حمام ترکی - اسکواش - بسکتبال - والیبال - مینی فوتبال- قایق پدالی و پارویی - دیسکو - شطرنج - دارت - حمام فنلاندی - تیراندازی- بیلیارد

امکانات شارژی: موج‌سواری - اسکی روی آب - غواصی - ماساژ - مرکز زیبایی و آرایشی - چتربازی - کافی‌نت - ورزش‌های آبیBanana وRingo

تلفن:00902523136401                                     

وب سایت:www.beliziaresort.com

Rate

Lares Park Hotel


هتل سامارا

فاصله از مرکز شهر: ‎8 km                                   فاصله از فرودگاه: ‎27 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی- سونا - تنیس - حمام ترکی - بسکتبال - والیبال ساحلی - مینی فوتبال - قایق پدالی و پارویی - شطرنج - بیلیارد - اروبیک - موج‌سواری - جکوزی

امکانات شارژی: اسکی روی آب - غواصی - ماساژ - چتربازی

تلفن:00902523371244                                     

وب سایت:www.hotelsamara.com

Rate

Lares Park Hotel


هتل مدیسا

فاصله از مرکز شهر: ‎5 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎45 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی - سونا - تنیس روی میز - دارت - اروبیک - موسیقی زنده - برنامه‌های شاد و سنتی

امکانات شارژی: ماساژ - حمام ترکی - دیسکو - جکوزی - نایت کلاب - پرستار بچه

تلفن:00902523172549                                     

Rate

Lares Park Hotel


هتل کاروانسرای

فاصله از مرکز شهر: ‎11 km                                     فاصله از فرودگاه: ‎24 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی - سونا - تنیس - حمام ترکی - بسکتبال - والیبال - قایق پارویی و موتوری - موج‌سواری - دارت - بیلیارد

امکانات شارژی: غواصی - ماساژ - ورزش‌های آبی - جت اسکی - آموزش تنیس - دیسکو - پرستار بچه

تلفن:00902523371400                                     

وب سایت:www.kervansarayhotels.com

Rate

Lares Park Hotel

 جاذبه های گردشگری بدروم :

تئاتر باستاني

 

به روي جاده بودروم - تورگوت رئيس واقع شده است. در حفاريهاي انجام يافته سن تئاتر بيرون آورده شده و محلهاي نشستن بازسازي شده است. ظرفيت اين تاتر 13.000 نفر مي باشد.

تئاتر باستاني

 

گور سنگها

 

در بالاي تئاتر و دامنه قرار داشته و متعلق به دورانHelenisti و روم مي باشد.

 

قلعه چيفيت

 

در جنوب غربي شبه جزيره و در نزديکي منطقه باغلا بروي تخته سنگها ساخته شده و آثار تمدنهاي مختلف را در خود جاي داده است.

 

شهرهاي باستاني

 

شهرهاي باستاني شبه جزيره عبارتند از ميندوس(Myndos)، ترمه نا، تلميسوس، کادي ياندا وtheangela.

 

راه ارتباطي

 

خرابه هاي موجود در روستاي اسکي حصار بروي جاده ياتاغان- ميلاس با آثار فراوان باقيمانده خود به دوران کاريا(Karia)، روم و بيزانستعلق دارد.

Stratonikeia

 

Lagina

 

در کيلومتر 9 جاده خاکي منتهي به عبادتگاهHekate واقع درمنطقه تورگوت از توابع ياتاغان ساخته شده است. در حفاري هاي انجام يافتهمشخص شده که لاگينا که يکي از مراکز مهم کاريا بوده است از عصر برنز يکي ازمکانهاي مسکوني بوده است.
 

Lagina

 

Sedir Adeun

 

جزيرهSedir که از آک ياکا - گوک اوا و يا از چاملي کوي ميتوان از طريق دريا به آن سفر کرد بواسطه زيباييهاي طبيعي و تاريخي يکي ازمراکز جذاب منطقه است . پرستشگاه آپولو ، تئاتر و بندر آنتيک از اولينمکانهاي قابل ديدن در اين جزيره است. پلاژ معروف کلئوپاترا نيز در اينجزيره قرار دارد.

SedirAdeun

 

قلعه بودروم

 

در قرن پانزدهم ميلادي از سوي شواليه هاي رودوس و بنام پترPeter St. در طي 99 سال ساخته شده است. در اولين مکان تاسيسHali Kanassos وبه روي جزيرهZephyrion ساخته شده است. در هنگام ساخت اين قلعه سنگهايآرامگاهMau solos در ديوارهاي قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دورانعثماني با اضافه کردن يک مناره به کليساي داخل آن به يک مسجد تبديل گرديدهاست . همچنين يک حمام کوچک ترک نيز ساخته شده است. اين قلعه که در سال1595 بعنوان زندان مورد استفاده قرار مي گرفت امروزه بصورت موزه در آمدهاست. وسعت اين قلعه حدود 30000 متر مربع بوده و داراي 5 برج مي باشد. اينبرجها، برجهاي فرانسوي، انگليسي، ايتاليايي، آلماني و نيز برج مار است.

تلفن قلعه بودروم: 3161095 (0090252)
روزهاي بازديد: همه روزها بغير از دوشنبه ها
ساعات بازديد : 10 الي 12 و 14 الي 18

BodrumCastle

 

موزه باستان شناسي زير زميني (زير آبي)

 

امروزه در نوع خود يکي از بزرگترين و مهمترين موزه هاي جهاناست. آثار بدست آمده از حفاريهايي از سال 1960 آغاز شده در اين موزه که درقلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمايش گذارده شده است. در اين موزهآلبومAmphora مديترانه شرقي، آثار بدست آمده از تحقيقات انجام يافته درمردابهاي نزديک بودروم به نمايش گذاشته شده است. مردابهاي اين منطقه شاملياسي آوا، شيطان دره سي، بندر سرچه مي باشد. مشاهده قديمي ترين کشتي غرقشده جهان نيز از آثار جالب توجه منطقه است.

 

موزه روبازMausoleion

 

بعلت قرار داشتن گورMausoleion از پادشاهان کاريا به ايننام خوانده ميشود و اين بناي يادبود که بر اثر زلزله بزرگ آناطولي کاملا" تخريب و از بين رفته و يکي از عجايب هفتگانه جهان به شمار مي رفت امروزه يکموزه کوچک ساخته شده است. کلمهMozele (آرامگاه) که امروزه مورد استفادهقرار ميگيرد از نام پادشاهMausoleion گرفته شده است . اکثر سنگهاي مربوط بهMausoleion در ساخت قلعه بودروم بکار رفته و قطعات زيباي منقوش آن نيز درهنگام حفاري هاي قرن 19 از سوي انگليسي ها به موزه بريتانيا منتقل شده است.

موزه روباز بدروم

 

پلاژ گوورجينليکGuverc?nl?k

 

در 25 کيلومتري بودروم قرار دارد که با زيبايي هاي طبيعي وتداخل رنگهاي سبز و آبي ، علاوه بر اشباع نشدني ، با جزيره صالح که درمقابل خود دارد جاذبه بي نظيري پيدا کرده است.

Guverc?nl?k

 

پلاژ  توربا

 

روستاي آرامي در 5 کيلومتري بودروم است. از توربا که يکروستاي شيرين و پرجنب و جوش با دريايي بسيار تميز و شفاف و درختان هميشهسرسبز کاج و زيتون است ميتوان از طريق دريا به ديديم، ميلت و پري انه(Priene ) تورهاي تفريحي برگزار نمود.

 

پلاژ  گول کوي

 

در 13 کيلومتري شمال بوردوم واقع شده و با درختان کاج ،نارنگي و غيره که بوسه بر ساحل دريا مي زنند يکي از مناطق خارق العاده اينشهر است.

 

پلاژ  گون دوغان

 

گردشگاه گون دوغان که زيبايي طبيعي خود را کاملا" حفظ کرده ودست کمتر انساني به آن رسيده در 18 کيلومتري بوردوم قرار داشته و باغاتنارنگي آن مشهور است.

 

پلاژ يالي کاواک

 

اين روستا که در 18 کيلومتري بودروم قرار دارد در شمال غربيشبه جزيره واقع شده است. آسيابهاي بادي، دريا، ماهي و نارنج آن بسيارمشهور است. يکي ديگر از ويژگيهاي اين روستا نيز پرورش مشهورترين ابرفروشانکشور است.

 

پلاژ گوموشلوک

 

يکي از قديمي ترين واحدهاي مسکوني شبه جزيره است. در اينمنطقه و در ناحيه اي که جزيره تاوشان را به زمين متصل ميکند آثار باقيماندهاز بندر قديمي را مي توان مشاهده نمود. گوموشلوک درياي تميز و ماهي آنمشهور است با زيبايي هاي طبيعي خود بسيار جذاب است.

 

پلاژ قلعه قاضي

 

قلعه قاضي که با دريا و باغات نارنج محصور شده در 23کيلومتري بودروم واقع شده است و نام خود را از باقيمانده قلعه که نمونهجالبي از معماري دورهHelenisti است گرفته است.

 

پلاژ تورگوت رئيس

 

اين روستا که نام خود را از دريانورد مشهور ترکيه بنامدرياسالار تورگوت رئيس گرفته پس از بودروم شلوغترين و پر جمعيت ترين منطقهمسکوني شبه جزيره است. اين روستا که باغات نارنگي آن مشهور است يکي ازمکانهايي است که زيبايي غروب آفتاب را به وضوح مي توان مشاهده کرد.

 

پلاژ آک يارلار

 

اين گردشگاه که داراي آب بسيار تميز و ساحل شني ايده آلياست، در 13 کيلومتري بودروم قرار دارد. نام قديمي آنArhialla بوده و برايورزشSorf مکان بسيار مناسبي است.

 

پلاژ باغلا

 

داراي يکي از زيباترين گردشگاه و پلاژهاي شبه جزيره است که در 14 کيلومتري بوردوم واقع شده است و مکان مناسبي براي کمپ مي باشد.

 

پلاژ آسپات

 

نام قديمي آسپات که در ترانه هاي بسيار نيز آورده شدهآسپارتوس(Aspartos) است. پس از باغلا و در منطقه مرتفع از ساحل دريا، آثارباقيمانده از تمدنهاي مختلف عصر کلاسيک را مي توان مشاهده نمود.

 

پلاژ اورتاکنت

 

اورتاکنت که آب درياي معتدل و باغات نارنگي خود شهرت يافتهدر 14 کيلومتري بودروم قرار داشته و مناسبترين مکان براي مشاهده زندگيروستايي در منطقه بودروم است.

 

پلاژ Bitez

 

در 10 کيلومتري بودروم قرار داشته و با باغات نارنگي کهاراضي بين روستا و دريا را پوشانيده يکي از مناطق بسيار زيبايي است که رنگسبز طبيعت و آبي دريا را در کنار هم به تماشا گذاشته است.

Bitez

 

پلاژ  کارا آوا (جزيره سياه)

 

اين جزيره که در 6 کيلومتري بودروم قرار دارد با آب گرمشفابخش خود مشهور است. اين آب از يک غار طبيعي سرازير مي شود و نيز گلحاصله از غار در درمان بسياري از بيماريها موثر مي باشد.

 

پلاژ آدابغازي (آکواريوم)

 

بواسطه شفافيت آب آن، نام آن را آکواريوم گذارده اند. درکناره اين دريا و تا عمق 30 متري مي توان زيبايي هاي کف دريا را با چشم غيرمسلح تماشا کرد.

آدابغازي

 

گردشگاهها

 

بودروم، مرکز توريزم کشتيهاي تفريحي شامل ساخت، تعمير ونگهداري و بهره برداري است. ساخت قايقها به مدل کرجي در کارخانه کشتي سازيايچملر که اکنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در اين تاسيسات که خود به اندازه کارخانه مي باشد با تکنولوژي مدرن کشتيهاي تفريحي بادباني بسيار لوکس بطول 30 متر توليد مي شود. در بودروم يکلنگرگاه کشتي به ظرفيت 275 کشتي قرار دارد. همچنين در 12 منطقه نيز خدماتمربوط به تعمير و نگهداري کشتي ها انجام ميگيرد. مسابقات قايق سواريبودروم، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد که افراد بي تجربهو حتي نوزادان مي توانند در آن شرکت کنند. مسابقه بودروم کاپ(Bodrum-Cup) مسابقه اي است که کرجي ها 30-15 متري لوکس در آن شرکت ميکنند. متقاضيان ميتوانند شخصا" در مسابقه شرکت کنند و يا اين کار را به کارگران کشتي سپرده وخود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.

کشتي تفريحي

 

سفر آبي

 

خليج گوک اوا که از بودروم بطرف جنوب شرقي امتداد مي يابدبعنوان مسير يک سفر دريايي که از طرف ماهيگير آلکارناس و عذرا ارهات کشفشده از آن زمان تا کنون با عنوان سفر آبي نام گذاري شده است.
هنگاميکه قايقها از بودروم بطرف گوک اوا حرکت ميکنند، آهنگ سبزو آبي را و زيبايي هاي زير آبهاي شفاف را کشف ميکنند. دريانوردي و ساختقايق از صدها سال پيش در بودروم مرسوم بوده و با نياز گردشگران افزايشيافته است. اکنون توريزم کشتي تفريحي يکي از منابع مهم درآمد بودروم شدهاست. اماکني مانند کارا آرا ( جزيره سياه ) کارا گاجيک، پابوچ بورنو، جزيرهکارگي، آلا کيشلا و چوکرتمه از اولين مکانهايي است که در هنگام سفر آبيديده ميشوند. ايستگاههايي مانند کوچوک چاتي ، بيوک چاتي، هفت جزيره، لونگوز، دگيرمن، کاراجا سووت داراي آبي بسيار تميز است. علاوه بر زيبايي هايطبيعي، جزيره سديرSedir، شهر باستاني کراموس و هفت جزيره نيز از اماکنتاريخي جالب توجه است. براي ديدن اين همه زيبايي مي بايد 10-7 روز فرصتداشت.

سفر آبي

 

مسجد مصطفي پاشا

 

هنگاميکه مصطفي پاشا براي ساخت يک کارخانه کشتي سازي به بودروم آمده بود در سال 1723 اين مسجد را ساخته است.

 

مسجد تپه جيک(Tepecik)

 

از سوي مباشر مصطفي پاشا بنام حمام آغا ساخته شده است.

مسجد تپه جيک

 

مسجد عدليه

 

با پولهاي ارسالي از طرف عبدالحميد دوم و پولهاي جمع آوري شده از مردم در سال 1901 ساخته شده است.

 

آرامگاه سالدير شاه خراساني

 

آرامگاه گنبدي، آرامگاه مصطفي پاشا شامل قبور مصطفي پاشا وکاپيتان دريا جعفر پاشا،‌ آرامگاه کويون بابا نيز از اماکن ديدني منطقهاست.